nowosc oko
LECZENIE ZWYRODNIENIA PLAMKI ZWIĄZANEGO Z WIEKIEM (AMD) - INIEKCJE DOSZKLISTKOWE LUCENTISU


Iniekcja doszklistkowa- leczenie AMD - zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem  - to zabieg podania substancji czynnej do wnętrza gałki ocznej.

Iniekcje doszklistkowe to inaczej zastrzyki wykonywane do wnętrza gałki ocznej, a dokładnie do komory ciała szklistego . Tą drogą podaje się niektóre leki po to, aby ich penetracja do siatkówki i naczyniówki oka była lepsza i szybsza. Dla pacjenta sformułowanie „zastrzyk do oka” brzmi najczęściej mało zachęcająco jednak  trzeba podkreślić, że sama procedura jest mało inwazyjna  krótka i bezbolesna. W Medical Margaret Spa podanie leku do ciała szklistego wykonuje się w znieczuleniu  miejscowym, bardzo cienką igłą  w warunkach sali zabiegowej z zachowaniem wszelkich zasad aseptyki .

 W Medical Margaret Spa wykonujemy iniekcje następującymi lekami: Lucentis,Avastin, Elya
§  Iniekcje doszklistkowe preparatów anty-VEGF (Elyea, Lucentis, Avastin,Elyea) stosuje się w przypadku chorób siatkówki w postaci wysiękowej zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), po zakrzepach naczyń siatkówki w retinopatii cukrzycowej oraz w wysokiej krótkowzroczności.

§  Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD) jest jedną z głównych przyczyn upośledzenia widzenia u osób po 50 roku życia. Choroba uszkadza  plamkę czyli centralny obszar siatkówki, który odpowiedzialny jest za dobre widzenie. AMD występuje w dwóch postaciach: suchej i mokrej (wysiękowej).

§  W postaci wysiękowej AMD w centrum siatkówki pojawiają się nieprawidłowe naczynia. Są one bardzo kruche i mogą pękać powodując  krwawienie. Bez leczenia pogorszenie widzenia może szybko  postępować.

§  Nowoczesną metodą leczenia wysiękowego AMD jest podawanie do ciała szklistego leków hamujących powstawanie patologicznych naczyń krwionośnych. Podstawowym celem takiej terapii jest zahamowanie postępu choroby. U części pacjentów dochodzi do poprawy ostrości wzroku. U części jednak, pomimo leczenia, AMD może postępować. Jeżeli terapię rozpocznie się w zaawansowanym stadium choroby to szanse na poprawę widzenia są mniejsze. Nie istnieje jednak w chwili obecnej żaden inny skuteczniejszy sposób leczenia tej choroby.

PRZEBIEG PROCEDURY ZABIEGOWEJ- INIEKCJI DOSZKLISTKOWEJ

1. Przed zabiegiem pacjentowi podaje się krople antybiotykowe
2. Na sali zabiegowej wykonywane jest miejscowe znieczulanie oka za pomocą kropli
3. Po dokładnym zdezynfekowaniu worka spojówkowego podawany jest lek za pomocą  bardzo cienkiej igły.
4. Po iniekcji zakładany jest sterylny opatrunek i pacjent może opuścić ośrodek.
5. W pierwszych kilku dniach  pacjenta obowiązuje szczególne zachowanie higieny i stosowanie kropli antybiotykowych.
6. Pacjent jest pod stałą kontrolą lekarza kwalifikującego do iniekcji.


 

 


 


 
          
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55

 

 

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA