pachymetria
PACHYMETRIA


PACHYMETRIA

 


Pachymetria – metoda diagnostyczna mająca na celu pomiar grubości rogówki. Metoda ta pozwala stwierdzić, czy zmierzone ciśnienie śródgałkowe u Pacjenta nie jest zawyżone bądź zaniżone przez pominięcie faktu istnienia grubszej bądź cieńszej rogówki. Dowiedziono bowiem, że Pacjenci, posiadający grubszą rogówkę niż standardowo, mogą mieć ciśnienie wyższe, które jednak nie musi być niczym niepokojącym. Natomiast osoby posiadające cienką rogówkę, często mają zaniżone ciśnienie śródgałkowe.

 


 

 


Zalety pachymetrii

 

- nieinwazyjne, bezpieczne

 

- dzięki zastosowaniu kropli znieczulających, także bezbolesne dla Pacjenta.

 


 fully-integrated

 


Technika badania grubości rogówki

 


Pachymetrię wykonuje się za pomocą urządzenia zwanego pachymetrem. W MEDICAL MARGARET SPA I Klinice Broccy badanie  wykonują  okuliści za pomocą nowoczesnego modułu pachymetra ISCAN OCT amerykańskiej firmy optovue. Badanie powinno być wykonanane przez doświadczonych lekarzy spec.okulistyki.

 

Badanie wykonuje się po uprzednim podaniu do każdego oka kropli znieczulających. Badany siada wyprostowany na krześle, fiksując wzrok na danym punkcie wprost przed sobą. Do pachymetru zostają wprowadzone dane Pacjenta i zmierzone dla Niego ciśnienie śródgałkowe. Lekarz , wykonujący badanie przykłada do każdego z oczu specjalną głowicę, dokonując kilkukrotnego pomiaru grubości rogówki. Wynik badania uzyskuje się natychmiast, wraz z wyliczoną dla każdego oka prawdziwą wartością ciśnienia śródgałkowego.

 


iwellness-software 

 


Główne wskazania do wykonania pachymetrii

 


Ocena grubości rogówki jest obowiązkowym badaniem u chorych na jaskrę i nadciśnienie oczne, wykonywana jest również przed zabiegami chirurgicznymi na rogówce, a także w diagnostyce stożka rogówki i innych schorzeń rogówki – jako badanie uzupełniające.Wykorzystywana w kwalifikacji do zabiegów laserowej korekcji wzroku oraz  zabiegów przeciwjaskrowych

 


 

 


 


 
          
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55

 

 

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA