hrt
HRT


HRT - LASEROWA TOMOGRAFIA SIATKÓWKI


Badanie HRT to tomograficzne obrazowanie wybranych struktur dna oka – siatkówki i tarczy nerwu wzrokowego. Badanie HRT jest bardzo istotne dla oceny neuropatii jaskrowej, dlatego powinno być wykonywane tylko przez doświadczonego lekarza okulistę, a nie technika. Jest to ważne, bowiem podczas pierwszego badania wyznaczyć trzeba niezwykle precyzyjnie granicę tarczy nerwu wzrokowego.


Najważniejszą zaletą badania HRT  jest możliwość śledzenia postępu jaskry w ujęciu czasowym, poprzez powtarzanie badania HRT co 6-8 lub 12 miesięcy (w zależności od stanu zaawansowania jaskry). Badanie HRT daje także ocenę zagłębienia w tarczy nerwu wzrokowego.

Badanie HRT uznaje się za najistotniejsze dla właściwego leczenia jaskry.

 

fully-integrated

 


Do czego służy badanie HRT?

Aparat umożliwia pomiar tarczy nerwu wzrokowego, obrzęków siatkówki oraz rejestrowanie występujących w tych strukturach zmian. Bardzo ważnym elementem w prowadzeniu pacjentów jest analiza progresji choroby.

 


Jak  często  należy wykonywać badanie  HRT ?


Jeśli pacjent jest w grupie ryzyka badanie HRT należy wykonywać co 8-10 miesięcy. Jeśli pacjent choruje na jaskrę – co 6 miesięcy.

 

 

iwellness-software

 


Jak przygotować się do badania HRT?

 

Badanie  jest bezbolesne i nieinwazyjne. Może  być wykonywane bez poszerzania źrenic.


Główne wskazania

ocena dynamiki jaskry


Zalety HRT


- badanie szybkie i nieinwazyjne o wysokiej precyzji i rozdzielczości pomiarów

- umożliwiające wykrywania nawet bardzo małych zmian w obrazie tarczy (do setnych części milimetra  dzięki zastosowaniu unikalnej technologii stabilizacji obrazu)

- ułatwiające  i uzasadniające podjęcie decyzji co do rozpoczęcia, zmiany lub nawet powstrzymania się od nieobojętnego, przewlekłego leczenia przeciwjaskrowego.


 


Technika badania HRT


Badanie HRT jest badaniem szybkim i nieinwazyjnym (bezbolesnym), a polega na skanowaniu tarczy n. II przy pomocy światła laserowego o długości fali 670 nm (zakres podczerwieni).

Podczas gdy pacjent skupia wzrok na zielonym punkcie (niezbędne kilkusekundowe powstrzymanie się od mrugania)


Światło lasera penetruje coraz głębsze warstwy tarczy n. II, co umożliwia uzyskanie wielu obrazów dwuwymiarowych. Obrazy te nałożone na siebie tworzą trójwymiarową mapę powierzchni tarczy n. II i przytarczowej siatkówki.


 

 


 


 
          
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ,
SKONTAKTUJ SIĘ Z MEDICAL MARGARET SPA:
42 683-12-68, 502-781-773, 602-51-99-55

 

 

DR JOANNA I MACIEJ BROCCY POLECAJĄ

ZADZWOŃ DO NAS+48 42 683 12 68
ZAPRASZAMYŁódź, ul. Prądzyńskiego 103a
Pn-Pt:10.00 - 21.00
Sob:10.00 - 15.00
biuro@margaret-spa.pl
FILIAKLINIKA BROCCY
28-210 Bogoria,
ul. Opatowska 9
woj. świętokrzyskie
KARTA PODARUNKOWA